Nymåne ritual

Workshop v. Katrine Zacho Bregner
Fredag kl. 14.00 – 15.45 i lokale Fjorden på 1. sal

Vær med til at opleve på egen krop hvordan et nymåne ritual kan udforme sig når MoseHeksen v/Katrine Zacho Bregner holder rummet.

På denne workshop, får du både indblik i hvordan nymåne ritualer kan foregå, hvorfor og hvordan man laver dem, samtidig med at du får mulighed for at tage del i et vaske ægte nymåne ritual, med trommerejse, manifestationer og chanting.

Lige i denne weekend er nymånen i fiskenes tegn, hvilket betyder at dette er det ideelle tidspunkt at manifestere, eller så de første frø for ens ønsker indenfor temaerne; musikalitet, kunstneriske aktiviteter, hengivenhed, venskaber, følelsesliv eller intuition.

Har du et redskab eller en spirituel amulet eller genstand som du ønsker skal hjælpe dig i din manifestation, så tag det endelig med.

Du kan se mere om MoseHeksens ceremonier her:
www.moseheksen.dk
www.instagram.com/MoseHeksen
www.facebook.com/MoseHeksen

Katrine Zacho Bregner

er momsregistreret moseheks, forfatter og proletar.
Hun er forfatteren bag Danmarks tykkeste metodehåndbog i Tarot, “En vej til Indre Visdom”, som gør tarottens symbolfyldte verden let tilgængelig for alle der ønsker at bruge tarot til at søge indre visdom.

Katrine er 33 somre gammel, bor sammen med sin sjæleven og deres to børn, på Djursland ved Ramten Sø.

“Vi er omgivet af skøn natur, hvilket nærer min åndelige forbindelse til vores planet.

Min rejse som heks er dybt forankret i min sjæl, og jeg følger dens kald med nysgerrighed og respekt. Jeg lever i harmoni med naturens cyklus og følger min egen og månens rytme. Gennem mit liv har jeg altid haft en passion for spiritualitet samt naturvidenskab som fysik, kemi og biologi. Min tro er et unikt mix af disse verdener.”

Katrine drømmer om en verden hvor mestring af følelser, mangfoldighed og fred er de bærende værdier vi bygger samfund på.

“Min mission er at skabe fred og harmoni, både i mig selv og i verden omkring mig.

Selvom det kan virke som en uopnåelig drøm, drømmer jeg om en planet præget af fred. Det er min hensigt at dele og udvide min viden og erfaring for at kunne bidrage til en mere fredfyldt verden.”